Perforacja - dziurowanie, perforacja precyzyjna

Klasyczna perforacja za pomocą wykrawania to podstawowy, najczęstszy sposób perforowania blachy.

Děrování - ukázka 1

Za naszą techniką perforacji ukrywa się świat pełen otworów: setki urządzeń, prasy wykrawające z wieloma stemplami o szerokości do 1,5 m, które perforują blachy stalowe, aluminiowe, ze stali nierdzewnej, mosiężne, miedziane, tytanowe, plastikowe itd.

Nasi klienci doceniają „Perforację na miarę”.

Oprzyrządowanie to stosowane jest w nowoczesnych prasach perforujących, w których za pomocą cyfrowego sterowania można uzyskać każdy rodzaj perforacji: kształty prostokątne, wykroje okrągłe, trapezowe, miejsca bez perforacji.

Děrování - ukázka 2

Małe serie lub zamówienia powtarzające są optymalizowane z wykorzystaniem informacji z bazy danych.

Wszystko sterowane jest komputerowo z największą dokładnością. Naszą mocną stroną są małe otwory, wielkie prześwity, obróbka materiałów nierdzewnych oraz wykonywanie zamówień specjalnych.

Zalety perforacji poprzez wykrawanie

  • metoda korzystna cenowo
  • możliwość wyrobu własnych narzędzi różnych kształtów
Nasze produkty znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle.
Również architekci i projektanci odkryli piękno dziurowanych blach.

Zakres stosowania

Naszym celem jest produkcja elementów maszyn ze stali szlachetnych przeznaczonych do dalszego zastosowania. Obróbka materiałów perforowanych posiada swe wymagania, które możny spełnić jedynie pod warunkiem codziennej praktyki. Jesteśmy w tym celu dostatecznie wyposażeni a nasz wykwalifikowany personel posiada w tej dziedzinie wielkie doświadczenie.

Kruhové děrování Perforacja okrągła
Čtvercové děrování Perforacja kwadratowa
Oválné děrování Perforacja owalna
Ozdobné děrování Perforacja ozdobna (okładziny, kratki ochronne, przedmioty artystyczno-przemysłowe).
Zvláštní děrován Perforacja specjalna: perforacja tarkowa, perforacja wytłaczana i zapuszczona, perforacja klapkowa, perforacja szczelinowa z mostkiem.
protiskluzové podlahové krytiny Blachy wytłaczane i młotkowane na podłogi przeciwpoślizgowe, na panele ścienne i osłony, schody i zadaszenia.

Parametry techniczne – perforacja precyzyjna

W przypadku zapotrzebowania na materiały perforowane ze stali, stali szlachetnych, mosiądzu, miedzi itp. najtańszą metodą jest perforacja za pomocą wykrawania.

Przy wykrawaniu trzeba jednak brać pod uwagę tzw. „stosunek krytyczny” między średnicą otworu, grubością materiału i najmniejszym mostkiem. Wynika z tego granica perforacji poprzez wykrawanie. Owym stosunkiem krytycznym zajmujemy się bardzo intensywnie i możemy – dzięki najnowszym technologiom – iść na granicę możliwości technicznych, a czasami nawet ją przekroczyć.

Perforację okrągłą w stali nierdzewnej wykrawamy od średnicy otworu i grubości blachy 0,4 mm. Otwory o średnicy 2 mm wykrawa się w blasze o grubości do 2 mm.

Perforację owalną 0,3 x 6 ew. 0,4 x 6 mm można wykonywać w blasze 0,6 mm ew. 0,8 mm.

Dostarczamy blachy znormalizowane zgodne z DIN 24041, DIN 24042, DIN 24043 oraz standardem ISO, oraz blachy specjalne o grubości 0,5-15 mm.


Download

cabalsoft © 2009
+420 495 510 642   |   fiedlercz((a))volny.cz