Przygotowanie surowców: Suszenie, mielenie, separacja

W wielu procesach przemysłowych suszenie, mielenie czy separacja materiałów jest decydującym parametrem, który ma wpływ zarówno na jakość wyrobu, jak i na zużycie energii.

Bardziej wydajne przygotowanie surowców oznacza mniejsze koszty utrzymania.

W wielu procesach przemysłowych suszenie, mielenie czy separacja materiałów jest czynnikiem decydującym, który ma wpływ zarówno na jakość wyrobu finalnego, jak i zużycie energii. Usuwanie wody na ogół wykonuje się za pomocą separatorów, pras, młynów czy wirówek. Firma ANDRITZ Fiedler dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie separacji substancji stałych i płynnych i może pomóc w wyborze i zaprojektowaniu optymalnej technologii filtracyjnej dla Waszych procesów. Nacisk kładziony jest na wysoką jakość produktów i ich długą żywotność oraz wysoką wytrzymałość sit. Zastosowanie stali odpornej na korozję obniża koszty utrzymania, zwiększając wydajność maszyn i eksploatacji. Poniżej kilka przykładów wykorzystania sit szczelinowych firmy ANDRITZ Fiedler do przygotowania surowców.

Dziedziny zastosowania

Sita rotacyjne

Sita rotacyjne

Bębny rotacyjne z sitami z drutu profilowanego służą do separacji substancji stałych i ciekłych. Obok zastosowania w stacjach uzdatniania wody zarówno przemysłowej, jak i pitnej mogą być także efektywnie stosowane do oczyszczania ścieków. Komponenty o niskich wymaganiach pod względem utrzymania i długa żywotność filtrów pomagają obniżać koszty eksploatacji w wielu gałęziach przemysłu.


Mlýnský filtr

Filtry młyńskie

W zależności od rodzaju produkcji w młynach stosowane są różne materiały pomocnicze, np. piasek, pellety czy ziarno. Kosze filtracyjne z drutu profilowanego służą do skutecznego zatrzymywania w młynach materiałów pomocniczych i również do filtrowania mielonych produktów. Filtry z drutu profilowanego firmy ANDRITZ Fiedler są wykonane dokładnie według wymagań, a dzięki precyzyjnej technologii ich produkcji i dużej liczby specjalnych stopów użytych do ich wyrobu zapewniają wysoką jakość mielenia.


Ślimakowe / Wrzecionowe prasy i separatory

Ślimakowe prasy

Media wiskozowe prasowane są w separatorach z prasą wrzecionową, aby udział substancji stałych wzrósł do 35%. Ogólna zasada dla tych procesów brzmi: Im większy udział substancji stałych, tym mniejsze zużycie energii. Zoptymalizowane kosze z sit szczelinowych firmy ANDRITZ Fiedler przeznaczone do separatorów ślimakowych odznaczają się wielką wolną powierzchnią i niewielką tendencją do zatykania się oraz wysoką dokładnością kształtów. W ten sposób cały proces jest mniej podatny na awarie, oferując niskie koszty utrzymania i wysoką wydajność energetyczną.

cabalsoft © 2009
+420 495 510 642   |   fiedlercz((a))volny.cz